חזרה למכתבי תודה

“בעיה שאין לה פתרון היא לא בעיה”.

אחד המשפטים הבסיסיים שאמרה לי סילביה בפגישתנו הראשונה הוא, שבעיה שאין לה פתרון היא לא בעיה. חשבתי שבמקרה שלי היא טועה כי אולי אין לי את הכוחות המספיקים או את היכולת הנפשית להשתנות אבל תהה הסיבה אשר תהה, אחרי שנים רבות של כמיהה לשינוי, של סבל וחוסר קבלה עצמית, השתכנעתי שאת הבעיה שלי אי אפשר לפתור.

כשהגעתי לטיפול אצל סילביה, חשבתי שהסיפור המרגש שלי יקנה לי הנחות כמו בטיפולים קודמים שעברתי ויאפשר לי להמשיך ולרחם על עצמי אבל מה שהבנתי במהלך השיחות הוא שיש הבדל גדול בין הכרה בדברים לרחמים עצמיים. אלו לא רק שלא תורמים להתפתחות שלי אלא פשוט עוצרים אותי.

בנוסף הבנתי בעזרת סילביה את האחריות שיש לי על חיי, את כח ההשפעה שיש לי על עולמי, שעד היום יחסתי למזל או צירוף מקרים.

היום אני מבינה שככל שאני מקלפת, בתהליך איטי ולא קל, את כל השכבות של הכאב, הפחד, הדפוסים הישנים והאמונות הקדומות, אני מגלה שהאמת הפנימית שלי על עצמי היא זאת שמכתיבה את חיי ולא להיפך. היחס שלי כלפי עצמי והדעה שלי על עצמי הם אלו שקובעים את היחס של הסובבים אותי אלי ואת המקום שבו אני נמצאת היום.

לא תמיד קל להסתכל על האמת הזאת בלי שיפוטיות ורגשות מעורבים אבל זאת הדרך היחידה לשינוי, לשחרור.

אני יודעת שמבלי לחוות את התהליך עצמו, משפטים אלו נשמעים יפים אך חלולים וקצת נדושים אבל שווה לנסות כי החיים, כמו שסילביה אומרת, הם אוקיינוס שכל אחד ניגש אליו עם הכלי הפרטי שלו ולוקח ממנו, חלק עם כפית וחלק עם דחפור. לכן אם לכולנו מגיע מאוקיינוס החיים והכלים הם בחינם, אז למה שלא לשאוף לכלי הגדול ביותר?

קבלתי מסילביה את הכלים לצמוח ולגדול והיום אני מרגישה הרבה יותר מוכנה להתמודד עם הבעיות שניצבות בפני. זאת בעצם מטרת הטיפול והיא, במקרה שלי, הושגה בהצלחה.

בהזדמנות זאת, רציתי להודות לך שוב סילביה על הדאגה הכנה והעזרה הרבה שנתת לי ברגעים לא קלים. נגעת בחיי, תודה!

מיכל

חזרה למכתבי תודה

 

* ניתן להזמין את כל ההרצאות,סדנאות וייעוצים גם בשפה הספרדית *
* אוכלוסיית היעד: מבוגרים ובני נוער *