לסכם את הסדנה על פי “מבחן התוצאה”

 
הכי קל לי לסכם את הסדנה על פי “מבחן התוצאה”.
הגעתי לסדנה דיי מפורקת, לא כך מבינה למה כל הזמן לא מצליח לי. עוד קשר זוגי שלא צלח למרות שנורא רציתי. החלטתי לעשות לעצמי “טיפול שורש” , לעקור את הבעיה מהשורש, להסתכל עליה, ללמוד אותה ולדעת ממה עלי להימנע ולמה בעתיד.
רוב התכנים היו מוכרים לי מסדנה קודמת שעשיתי. ובכל זאת, לשמוע אותם שוב מכיוון אחר – חיזק את המודעות לדברים שהם כל כך הגיוניים אך קשה “לבלוע” ולהפנים אותם.
רציתי לפתח את האסרטיביות שלדעתי היתה כל כך חסרה לי בהרבה מאוד נקודות בחיי.
אני חושבת שאת עיקר התרומה קיבלתי מהדינמיקה הקבוצתית במפגשים. הרגשתי מאוד בנוח עם כל חברי הקבוצה. הקבוצה היוותה עבורי קרקע מאוד בטוחה לשאול שאלות, לשתף ולהעניק מעצמי.
לחזור לרעיון של “מבחן התוצאה”- אני מרגישה היום מחוזקת, בטוחה בעצמי, לא מפחדת להיות לבד- כי אני אף פעם לא לבד- אני איתי, עם עצמי- וזה הרבה.
אני מרגישה שניקיתי כמה “רעשים” שהפריעו  לי והיו כמו מסך ערפל בלראות ולבודד את הבעיה שדחקה אותי אחורה או במקרה הטוב עצרה אותי מלהתקדם.
פרק הזמן שעבר, ובנוסף המפגשים השבועיים והעבודה שלי על עצמי עזרו לי להרגיש שאני כבר במקום אחר.
סילביה- אני רוצה להודות לך. הרבה פעמים הקשיתי בשאלות ואת הצלחת לבודד את הנושא האמיתי, ובהרבה פעמים לא חשבתי על העניין כמוך. דבר שגרם לי לחשוב גם אחרי שנגמרה הסדנה ולהבין שגיבובי המילים שלי מתנקזות בכלל למשהו שאפילו לא חשבתי.
לחברי הקבוצה- מבלי ששמתם לב, עזרתם לי בכך שהייתם, התייחסתם ובעזרתכם פתחתי ערוצי מחשבה אחרים. לפעמים זה הרבה יותר “נקי” לשמוע את דעתם של אלו שאינם “משוחדים”, כלומר לא מכירים אותי מלפני. נטו מה שאני משדרת, אומרת ומביאה למפגשים. היה לי מאוד מעניין עם כולכם.
המשפט שאני לוקחת איתי מהסדנה ושמאוד מרגיע אותי- הינו שהחיים זה לא רק הפרק שבו אנו נולדים עד שאנו מתים- אלא זה רק פרק אחד מתוך הרבה מאוד גילגולים. אפשר להרגע. לא חייבים להספיק הכל עכשיו. ולכן חשוב מאוד לעבור את השיעורים ולו הקשים ביותר כדי שבהמשך נהיה פנויים לשיעורים אחרים מתקדמים יותר.
 
איריס.
 
 

* ניתן להזמין את כל ההרצאות,סדנאות וייעוצים גם בשפה הספרדית *
* אוכלוסיית היעד: מבוגרים ובני נוער *